Frank Sinatra Pulu 2008 "Sinatra Stamp 2008"

>

Mayıs 2008 de Amerikan Posta Servisinin bastığı pul

 

2008 mayısında Frank Sinatra nın vefatının 10 yılı anısına Amerikan Posta Servisi tarafından bir pul bastırıldı. Pulda Frank Sinatra nın imajıyla özdeşleşmiş fedora şapkalı bir resmi kullanıldı.Resmn altında ise Frank Sinatra nın sadece soy ismini gösteren kendi imzası var. Resim Frank Sinatranın 50 lerde verdiği bir pozdan yararlanılarak Ressam Kazuhiko Sano tarafından yapılmıştır. 42 sentlik bu puldan 20 milyon tane basılmıştır.
Pul basma devletlerin varlığını simgeleyen eski bir gelenektir. Frank Sinatra nı  daha önce çeşitli ülke ler tarafından pulu basılmıştı. Bu konuya daha sonra değineceğiz. Ancak Amerika Birleşik Devletlerinde USPS bastığı pulların üstünde yer almak hiçde kolay değil. Amerikan Kongresi 20 Mayıs 2008 de Frank Sinatra nın Amerikan kültürüne ve sanatına olan üstün katkısından dolayı ölümünün 10 yılı anısına bu pulun basılmasına onay vermiştir.
2002 yılında ise Frank Sinatranın doğduğu Jersey Hoboken da Devlet postanesinin adına Frank Sinatra nın ismi verilmişti.Hobokende bir parka ve Queens de bir okula da Frank Sinatra nın adı verilmiştir.
Frank Sinatra nın çocukları ;Tina Sinatra ,Frank Sinatra Jr, Nancy Sinatra Birleşik Devletler Posta Servisinin yaptığı törende 14 mayıs 2008 

 

Nancy Sinatra aynı törende konuşma yaparken 

 

Tina Sinatra Las Vegas Bellagio Otel in düzenlediği törende 

 

Aynı törende meşhur Bellagio fiskiyeleri Sinatra nın “Luck Be a Lady” parçası eşliğinde müthiş bir gösteri yaptılar
Reklamlar

Frank Sinatra Pulu 2008 "Sinatra Stamp 2008"” üzerine bir yorum

  1. >Frank Sinatra! Daha ne olsun!Onun sesi, yorumu, kimse kimse kimse o şarkıları onun kadar güzel okuyamazzzzz! Mekanı Cennet olsunnn…Türkiye'ye gelmediği için göremedim bunun hesabını da ahirette kendisinden soracağım:)))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s