>Son Konser 25 / 02 / 1995 The Last Concert

>

 Frank Sinatra nerdeyse 80 yaşına gelinceye kadar sahnede kalmıştır… Klasikleşmiş müziği ve en sevilen sarkıları dinlenmekten bıkılmamıştır. Sinatra konserleri her zaman izdahamlara neden olmuş , biletler her zaman kara borsada astronomik rakamlara alıcı bulmuştur.
İlerlemiş yaşına rağmen Las Vegas da konser serilerine devam etmiş ve dünyanın her yerinde turnelere çıkmıştır. Sinatra nın sahne performansı herkesinkinden cok farklıdır. Seyirciyle sıak bir dialoa girer bazen taburesinin üstünde porselen bir fincandan çayını bazenden double jack daniels ini içerek şarkı söylerdi…
ama Sinatra hiç bir zaman sahneye birilerinin çıkmasına izin vermez , korumaları etrafında etten duvar örürdü. onu sahne arkasında görmek bile mucize sayılırdı. Ulaşılmaz dı kısacası. Ancak bazen sarkı söylerken ceketinin cebinden çıkardığı ipek mendilini kadın bir hayranına verir veya sahne arkasında çağırdığı bir hayranıyla 40 yıllık dostmuş gibi sohbet edebilirdi.. kısaca Frank ulaşılmaz bir yıldızdı ancak soğuk tavırlı birisi değildi… Frankin bonkörlüğü ise apayrı bir konu..daha sonra değineceğiz..
Frank Sinatra en son konserini Palm Springs te  25 şubat 1995 de bir kendi adını taşıyan golf turnuvasında  (Frank Sinatra Desert Classic Golf Tournament )çok özel konuklara verdi. 6 şarkıdan oluşan bi konserden sonra Frank bir daha asla sahnelere çıkmadı ve kendi deyimiyle Bir daha banyo da bile şarkı söylemeyeceğini söyledi…. Bu konserde okuduğu son parça “Best is yet to come” (daha iyisi gelmedi) oldu.
Sahnelere gerçekten onun gibi mikrofon tutan onun  gibi yürüyen onun gibi ışıldayan ve onun gibi okuyan başka bir sanatçı gelmedi gelmeyecektir.. işte o yüzden ona “Chairman of the Board” dediler

1995 deki son konserin de okuduğu parçalar söyledir

I ve got the world on a string
You make me feel so Young
Fly me to the moon
where or when
My kind of Town
Best is yet to come

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s