>Sinatra ve Las Vegas

>

Çölün ortasında yükselen dünyanın  lüks otelleri , en büyük kumarhaneleri ve 24 saat yaşayan günah şehri…
Vegas da olan Vegas da kalır… Bu şehir yaratılırken ve kendine has kültürünü oluştururken Frank Sinatra sadece sanatıyla değil , kişiliğiyle de en çok etki etmiş kişilerden biridir.  The Sands , Flamingo , Sahara , Riviera ve Desert Inn … Hepsi 1940 larda parlamaya başlamış birer vegas yıldızıydı. İşte bu yıldızları varlığı ile taçlandıran kişi Frank Sinatra oldu.
Gerçi Sinatra henüz yolun başında Tommy Dorsey le çalışırken Vegas da bulunmuştu. Ama onun Vegas daki asıl etkisi solo kariyeriyle başladı. Onun la özdeşleşen Otel “The Sands” di. Sinatra şehre geldiği zaman sadece bu otel değil diğer tüm oteller hareketlenir herkes “onun” sehirde olduğundan bahsederdi. Yıllar içinde Frank , rat pack ekibiylede bir çok show yapmış Vegası rat packin , Rat Pack i de vegasın  bi parçası haline getirmiştir.
Şehir Frank Sinatra Dean Martin Sammy Davis JR .ı görmek için gelen insanlarla dolup taşarken onlar en “cool” tavırlarıyla otellerde ve kumarhanelerde takılırlar , Şehrin ruhuna ruh katarlardı…
Frank Sinatra vefatına kadar Vegasda  Sands , Ceasars Palace Golden Nugget gibi bir çok otelde konserler verdi. Vegas ın en işlek caddelerinden birine Frank Sinatra nın adı verilmiştir.
Vegas konusununa tekrar değineceğiz..Bu sadece başlangıç 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s